Wiadomości - Aktualności

Projekt TIK w Instytucji Kultury

Dodał: Bartek Data: 2022-10-26 14:06:00 (czytane: 1039)

Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu brała udział w projekcie TIK w Instytucji Kultury - (TIK) Technologie Informacyjno-Komunikacyjne.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji ,,TIK w Instytucji Kultury#2”, a jego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych wśród pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury oraz uczniów w wieku 10 - 18 lat z terenu woj. świętokrzyskiego (podregion sandomiersko – jędrzejowski). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

W ramach projektu instytucja otrzymała laptop, zestaw klocków LEGO, tablet oraz grę Scottie Go! dla dzieci – bardzo przydatną najmłodszym w ich pierwszych krokach stawianych w nauce programowania.

W ramach zajęć, realizowanych przez naszą bibliotekę, w projekcie wzięło udział 10 uczniów w wieku 10 – 18 lat, którzy poszerzali swoją wiedzę w dziedzinie programowania.

Zabawa i nauka programowania z grą Scotti Go!, ćwiczenia w bardziej rozbudowanym Scratchu, zaprojektowanie i zaprogramowanie stworzonej gry, zapoznanie z programowaniem tekstowym w Python'ie; to tematyka zajęć, z którymi zmierzyli się uczestnicy naszego projektu.

Z dużym zaangażowaniem uczestnicy tworzyli z klocków LEGO, a największe emocje wzbudziły wyścigi pojazdów stworzonych i zaprogramowanych przez młodych programistów.

Nabyte w ramach projektu kompetencje będą procentować w przyszłości zarówno w procesie edukacyjnym jak i w życiu codziennym.

 

Beata Adamczyk

 

Zdjęć w galerii: 26
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

...