Wiadomości - Aktualności

Świętokrzyskie na 102

Dodał: Agnieszka Data: 2015-11-27 15:06:32 (czytane: 3856)

Dnia 26.11.2015 r. TVP KIELCE odwiedziła naszą gminę. W ramach akcji promocyjnej polegającej na wizytacji każdej gminy województwa świętokrzyskiego TVP KIELCE pragnie uczcić 10- lecie swojego istnienia.

Wóz transmisyjny stacjonował na opatowieckim rynku, tuż obok Gminnego Ośrodka Kultury. Wszyscy mieszkańcy mogli zapoznać się z pracą reporterów i operatorów.

 

tvp_opatowiec.jpgWizyta telewizji spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży reprezentującej Zespół Szkół w Opatowcu i Szkołę Podstawową w Krzczonowie. Byli oni uczestnikami relacji „na żywo”, mogli przekazać pozdrowienia, opowiedzieć o swoich planach i marzeniach.

Poniżej zamieściliśmy link pozwalający zapoznać się z przeprowadzoną relacją. - zobacz film

 

TRANSKRYPCJA FILMU Świętokrzyskie na 102 – Opatowiec DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I NIESŁYSZĄCYCH

[szybka, wesoła muzyka]
[hejnał Opatowca z wieży hejnałowej]
[śpiewająca mieszkanka Opatowca]: Opatowiec bujnym lasem i Wisłą pachnący, Opatowiec…
[szybka, wesoła muzyka]
[Wójt Gminy - Sławomir Kowalczyk]: Piękna miejscowość, piękna gmina umiejscowiona na nadwiślańskim terenie. Czym się możemy pochwalić? Na pewno historią. Historia tutaj zza każdego krzaka wygląda, jest to miejscowość, sam Opatowiec jest to miejscowość z XIII w. o różnych przejściach historycznych, po zaborze.
[szybka, wesoła muzyka]
 [Dyrektor Instytucji Kultury pn. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu - Beata Adamczyk]: Działamy jako Gminna Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna, ale realizujemy wiele zadań takich, ponieważ jesteśmy jedyną instytucją kultury na terenie gminy, więc realizujemy wiele działań niezwiązanych zupełnie z biblioteką.
[Pani z Koła Gospodyń Wiejskich w Opatowcu - Krystyna Opiatowska-Ciepichał ]: Co roku, w noc świętojańską puszczamy wianki na Wiśle, jest to po prostu już taka ogólnogminna tradycja.
[szybka, wesoła muzyka]
 [uczeń I]: Pochodzę z Krzczonowa, chodzę do Szkoły Podstawowej w Krzczonowie.
[Dziennikarka]: Proszę już, za odwagę. Trzymasz się?
[uczeń II trzymający kamerę]: Yhym.
[Dziennikarka]: Ale musisz ją tu trz… Puść tu rączkę. Ja ją trzymam. I teraz tu musisz trzymać.
[szybka, wesoła muzyka]
 [Wójt Gminy]: Gmina, 20 sołectw, niewielka gmina, typowo rolnicza, na najżyźniejszych ziemiach w Polsce: pierwsza, druga, trzecia klasa. Tego w Polsce jest dzisiaj niedużo.
[Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzczonowie - Tomasz Paluch]: Tutaj jest nasza szkoła i tu jest taka główna ulica prowadząca przez Krzczonów.
[Dziennikarka]: A to jest Kurhan?
[Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzczonowie]: To jest Kurhan.
[uczennica I]: Opatowiec jest naszą gminą. Znajduje się tutaj Dom Kultury…
[uczennica II]: …jest tu Wisła, jak Dunajec wpada do niej.
[szybka, wesoła muzyka]
 [Wójt Gminy ]: W Opatowcu Championat Koni, taką imprezę ponadregionalną, obejmującą zasięgiem teren województwa i nie tylko, bo i ościennych województw również. Oczkiem w głowie naszej gminy są niewątpliwie, i zawsze były i będą, szkoły. Dokładamy maksymalnych starań, dokładamy wszelkiej troski, ażeby szkoły były jak najlepsze, najlepiej wyposażone.
[szybka, wesoła muzyka]

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ćwiczenia POWÓDŹ 2015 (foto)

Dnia 17 listopada 2015 roku na terenie naszej gminy odbyły się ćwiczenia p.k. „POWÓDŻ 2015”....