Wiadomości - Aktualności

Świętokrzyskie czeka na Ciebie!

Dodał: Bartek Data: 2019-09-24 12:58:52 (czytane: 317)

W ramach tej ważnej kampanii 12 września 2019 r. w Domu Kultury w Opatowcu przeprowadzone zostały ciekawe zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży.

Pod takim hasłem przez Fundację Zatrzymać Czas realizowany jest duży projekt informacyjno-edukacyjny dotyczący ochrony powietrza atmosferycznego dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Uczestnicy spotkania obejrzeli przejmujący spektakl „Ratujmy las” w wykonaniu aktorów Teatru Gargulec z Gdyni. Uczniowie przypomnieli sobie zasady jakie obowiązują w lesie, co wolno, a czego nie. Dzieci włączone do udziału w spektaklu bardzo aktywnie w nim uczestniczyły.  

Wiele informacji na temat powietrza, smogu i klimatu zdobyli uczestnicy warsztatów interdyscyplinarnych, które przeprowadzone zostały w parku. Atrakcyjna forma gier oraz rywalizacja pomiędzy poszczególnymi grupami zapewne sprzyjała przyswajaniu wiedzy ekologiczno-przyrodniczej.

Kolejnym punktem spotkania była prelekcja ekologiczna połączona z zabawą w Koło Fortuny i pogadanką na temat walorów przyrodniczych obszaru w którym zamieszkujemy. Uczestniczący w zajęciach uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu i w Krzczonowie wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie i przekazali naszym gościom wiele ciekawych informacji dotyczących naszej gminy.

Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli film dokumentalny pod tytułem „Był sobie las”, którego reżyserem jest Luc Jacquet.

 

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 29
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ponad 80 tys zł. na nowoczesne pracownie informatyczne w szkołach naszej gminy

Szkoła Podstawowa w Opatowcu i Szkoła Podstawowa w Krzczonowie otrzymały nowe wyposażenie pracowni informatycznych....