Wiadomości - Aktualności

Sukces Julii Bąk uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu w Konkursie Literackim

Dodał: Radek Data: 2022-06-28 12:44:04 (czytane: 1113)

Powiatowy Konkurs Literacki "Skrzydłem wiatru pisane" został zainaugurowany w 2013 roku przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Kielcach, Filię w Busku-Zdroju.

Celem Konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie twórczego myślenia uczniów i stwarzanie uczestnikom Konkursu możliwości prezentowania własnych uzdolnień, ale także zwrócenie uwagi na staranność, poprawność stylistyczną i ortograficzną zredagowanej wypowiedzi pisemnej.

W tym roku odbyła się IX edycja Konkursu, skierowana tym razem do uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych.

Temat przewodni IX edycji Konkursu Literackiego pozwalał na twórczą kreatywność i wykazanie się nietuzinkową wyobraźnią:   "Gdybym mógł być kimś innym, to byłbym... - opowiadanie twórcze."

W finale tegorocznej edycji wzięło udział 28 uczestników, w tym trzy uczennice Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu: Julia Bąk, Magdalena Pietrzyk i Amelia Dybała. Praca Julii Bąk pt. "Koliber" została doceniona przez jury Konkursu i nagrodzona trzecim miejscem.

21.06.2022 r.  w Powiatowym Ośrodku Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych laureatom Konkursu oraz pamiątkowych dyplomów opiekunom.

Gratulujemy Julii  oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęć w galerii: 3
Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i skąd odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci”.

23 i 24 czerwca 2022 roku były dniami pełnymi wzruszeń i wspomnień w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krzczonowie. 23 czerwca...