Wiadomości - Aktualności

Starostowie Dożynek Gminnych w Krzczonowie

Dodał: ugopatowiec Data: 2016-08-16 14:25:03 (czytane: 5802)

Starostowie tegorocznych Dożynek Gminnych Pani Patrycja Popiel i Pan Michał Augustyn zapraszają wszystkich Mieszkańców gminy Opatowiec dnia 21 sierpnia 2016 r. do sołectwa Krzczonów.

Uroczysta Msza Św. rozpocznie obchody Święta Plonów w naszej gminie, następnie czeka nas przemarsz barwnego korowodu oraz prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nie zabraknie występów artystycznych, stoisk wystawienniczych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Opatowiec i wielu innych atrakcji.
Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę naszych Starostów Dożynkowych:
Starościna:  
Patrycja Popiel – mieszka we wsi Ławy, gdzie wspólnie z mężem Robertem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha specjalizujące się głównie w uprawie zbóż i tytoniu oraz hodowli bydła. Gospodarstwo Państwa Popielów jest jednym z większych we wsi Ławy. Młode małżeństwo stawia na nowoczesność i rozwój. Mają siedmioletnią córeczkę Gabrysię i dwuletniego synka Aleksandra. Pani Patrycja ukończyła wyższe studia i mimo wielu zajęć zawsze znajduje czas dla rodziny oraz chętnie uczestniczy w wydarzeniach lokalnych.
Starosta:
Michał Augustyn – kawaler, wykształcenie średnie – mieszkaniec wsi Krzczonów. Pan Michał prowadzi duże gospodarstwo rolne o powierzchni prawie 300 ha, z przewagą uprawy kukurydzy i zbóż. Jest producentem trzody chlewnej. Gospodarstwo Pana Michała jest jednym z nowocześniejszych i największych w gminie Opatowiec.  
Informacja:
Tradycyjnie już na Dożynkach Gminnych odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu można zgłosić po jednym wieńcu z każdego sołectwa. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Opatowiec na Dożynkach Powiatowych, które odbędą się w Bejscach 28 sierpnia 2016 r.

starostowie_dozynek_2016.JPG Tagi: Dożynki   Gminne   Krzczonów  

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna mammografia

...