Wiadomości - Aktualności

Spotkanie w Domu Kultury

Dodał: Bartek Data: 2019-12-23 08:30:29 (czytane: 585)

12 grudnia w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece.

Spotkanie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec - Pan Sławomir Kowalczyk, który powitał zebranych i korzystając z okazji złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczno - noworoczne.

Pierwsza część spotkania dedykowana głównie Kołom Gospodyń Wiejskich dotyczyła wymiany spostrzeżeń na temat nowej formy rejestracji KGW. Spośród dziewięciu aktywnie działających na terenie gminy Opatowiec KGW trzy zarejestrowały swoją działalność w ARiMR. Panie wypowiedziały się bardzo pozytywnie o pozyskanym wsparciu. Podkreślały, że cała procedura rejestracji była dość prosta, w trakcie uzyskały dużą pomoc od pracownika ARiMR i w krótkim czasie otrzymały dofinansowanie. Pozyskane środki przeznaczone zostały na zakup różnego rodzaju wyposażenia. Generalnie środki te mogą zostać przeznaczone na wszelkie zakupy zgodne ze statutem KGW.

Kolejny punkt spotkania stanowiło szkolenie przeprowadzone przez  Pana Mariusza Krupę, pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kazimierzy Wielkiej. Uczestnicy mogli dowiedzieć się z jakich programów mogą uzyskać wsparcie rolnicy, a także o wszelkich wymogach jakim w obecnych czasach muszą sprostać.

W tym dniu biblioteka gościła także znanego poetę i regionalistę Pana Adama Ochwanowskiego. Zaprezentował on wybrane utwory ze swojej twórczości. Uczestnikom bardzo spodobała się zaprezentowana na zakończenie spotkania diaporama prezentująca piękno Ponidzia, jego walory przyrodnicze i zabytki. Tekst naszego gościa czytany przez znanego artystę Jerzego Trelę, ze zdjęciami Krzysztofa Pęczalskiego pod tytułem „Ponidzie na ziemi” można zobaczyć pod linkiem http://vimeo.com/115053384.

Beata Adamczyk 

Zdjęć w galerii: 15
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...