Wiadomości - Aktualności

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Dodał: Bartek Data: 2019-06-05 12:34:22 (czytane: 279)

Znana i lubiana autorka książek dla dzieci - Pani Zofia Stanecka, w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki” finansowanego przez Instytut Książki w Krakowie, 29 maja 2019 r. była gościem naszej biblioteki.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała najmłodszym czytelnikom o swoich książkach, o procesie powstawania książki od momentu pojawienia się w głowie pisarza pomysłu, poprzez pracę ilustratorów, wydawców, grafików i szeregu osób, które uczestniczą w jej tworzeniu.

Pani Zosia przeczytała dzieciom fragment jednej ze swoich książek i włączyła uczestników do żywej dyskusji o tym, w jaki sposób potoczyłaby się akcja tej książki, gdyby to one przejęły stery pisarskiej przygody. Biorące udział w spotkaniu dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej w Krzczonowie i Opatowcu udowodniły, że drzemią w nich bogate pokłady wyobraźni i znalazły kilka ciekawych rozwiązań. Niezwykle emocjonujące były również zmagania z przygotowaniem ilustracji bohaterów książki. Dzieci ręką naszego gościa wykreowały zarówno pozytywnego bohatera, którego nazwały Tomaszem, jak i złego o imieniu Diablo.

Wszystkich, którzy chcą poznać niesamowite przygody bohaterów książek naszego gościa zapraszamy do biblioteki.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 16
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat w sprawie sygnału alarmowego w dniu 1 sierpnia 2019 r.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,...