Wiadomości - Aktualności

Spotkanie autorskie z Patrycją Jaglińską

Dodał: gminaopatowiec Data: 2021-11-26 13:13:38 (czytane: 613)

W Samorządowej Instytucji Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu odbyło się kolejne spotkanie autorskie realizowane w ramach projektu „Literacka strefa kreatywności” z Programu Partnerstwo dla książki.

Tym razem spotkanie skierowane było do młodzieży, a naszym gościem była Pani Patrycja Jaglińska, mieszkanka naszej gminy.

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk pogratulował autorce udanego debiutu i życzył dalszych sukcesów w realizacji swoich marzeń. Pisanie było bowiem marzeniem Pani Patrycji od lat dziecięcych, jednak to dopiero dzieci dodały jej odwagi do zrobienia pierwszego kroku w kierunku poddania ocenie swej twórczości. I to był ten pierwszy dobry krok.

Spotkanie odbywało się jednocześnie z premierą książki „Nieświadoma”, to powieść, w której świat rzeczywisty przeplata się ze światem "boskim i magicznym". Niezwykle wciągająca historia dla miłośników sił i zjawisk nadprzyrodzonych, a także fanów skomplikowanych i kipiących od emocji, relacji grupy przyjaciół.

Podczas spotkania Pani Patrycja opowiadała nie tylko o książce, o tym skąd wziął się u niej pomysł na taką fabułę, ale o pasji jaką są dla niej same książki, o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, jak wygląda proces wydawniczy oraz o tym, jak powstała okładka książki. A to naprawdę ciekawa historia…

Pani Patrycja pokazała rysunek swojej córki Amelii, która jest w wieku uczestników naszego spotkania. Rysunek przez długi czas wisiał na lodówce i jak podkreśliła autorka, był dla niej inspiracją podczas tworzenia historii o Kiarze, jej nadzwyczajnych mocach, tropicielach podążających jej śladem i przystojnym młodzieńcu o intrygującym imieniu Nathaniel, który zawsze gotów jest ją chronić.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała autorki, uczestnicy zadali kilka pytań, które im się nasunęły podczas spotkania, m.in. o kolejną część książki. Pani Patrycja zdradziła, że już kończy kolejny tom, w którym przeniesie czytelnika do "krainy bogów". I zapewne tam również niejedno nas zaskoczy.

  Beata Adamczyk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących Funduszu Promocji Kultury.

mk2021.jpg

 

Zdjęć w galerii: 12
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Mieszkanie dla repatriantów w Krzczonowie

Przywitaliśmy już w naszej gminie repatriantów z Kazachstanu Państwa Emilię i Stanisława Galitskich. Po przyjeździe do Polski czekało...