Wiadomości - Aktualności

Spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim

Dodał: Bartek Data: 2018-05-24 14:59:25 (czytane: 543)

„Wierszem malowane” – tak najtrafniej można podsumować zrealizowane przez naszą bibliotekę spotkanie pisarza książek dla dzieci z młodymi czytelnikami z gminy Opatowiec.

 Marcin Brykczyński to znany pisarz i tłumacz książek dla dzieci, mistrz słowa - o czym przekonał uczestników już po kilku minutach spotkania. Przez kilkanaście lat pracował jako copywriter – tworząc znane hasła reklamowe. Autor licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych: Jak się nie bać ortografii?; Czarno na białym i biało na czarnym; Ni pies, ni wydra; Skąd się biorą dzieci?; Co się kryje w sercu na dnie?; W każdym z nas są drzwi do nieba. Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Książka jego autorstwa Biały niedźwiedź. Czarna krowa została wpisana na Listę Honorową IBBY.

Gość opowiedział uczestnikom o tym, że jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się gdy był dzieckiem. Ulubioną zabawą Pana Marcina i jego braci było tworzenie wierszowanych rymowanek i to zamiłowanie pozostało mu do dziś. Pisarz prezentując swoje wiersze zaaranżował zabawę, w którą dzieci szybko się włączyły, szukając rymów rozpoczętych zdań.

Uczestnicy z zainteresowaniem śledzili ciekawe ilustracje obrazujące czytane przez autora teksty. Nasz gość kończąc spotkanie odpowiedział na liczne pytania dzieci, które były związane nie tyko z jego twórczością.

Po spotkaniu można było zakupić książki pisarza i poprosić o autograf.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Krzczonowie. Uczestniczyły w nim również dzieci uczęszczające do szkoły w Opatowcu, które zostały przywitane przez Dyrektora - Tomasza Palucha.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji  spotkania.

 

Beata Adamczyk

Spotkanie realizowane w ramach projektu „W krainie bajek, baśni i dziecięcej wyobraźni” dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach X edycji konkursu grantowego „Na dobry początek”.