Wiadomości - Aktualności

Spotkanie autorskie dla młodych czytelników

Dodał: gminaopatowiec Data: 2021-10-27 08:34:14 (czytane: 162)

Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu rozpoczęła realizację projektu Literacka strefa kreatywności, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Partnerstwo dla książki.

W poniedziałek 11 października 2021 r. odbyło się spotkanie z popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży Panią Katarzyną Ryrych - pisarką, poetką, malarką, nauczycielką języka angielskiego.

Lista nagród i wyróżnień zdobytych przez naszego gościa jest bardzo długa. Autorka jest czterokrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, w tym zdobywczynią nagrody Grand Prix w V edycji konkursu.

Powieść  „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych” otrzymała  nagrodę w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, Konkursie Astrid Lindgren i została wpisana na międzynarodową listę IBBY  (ang. International Board on Books for Young People – międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej). Powieść „Król” otrzymała wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2015 i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Autorka w swoich książkach podejmuje problematykę społeczną, opisuje ludzi niepełnosprawnych, bezdomnych, poranionych psychicznie i fizycznie przez los, pisze o trudnych relacjach międzyludzkich. Pierwowzorami jej bohaterów często są osoby z którymi się zetknęła. Jej książki zazwyczaj nie mają zakończenia, pisarka chce w ten sposób nawiązać kontakt z czytelnikiem i rozwinąć jego wyobraźnię literacką.

Podczas spotkania uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali autorki. Po jego zakończeniu,  ustawiła się długa kolejka po autografy.

 

Beata Adamczyk

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

a

zdj_005.jpg

Zdjęć w galerii: 11
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Klub seniora w Kocinie rozpoczął działalność

W dniu 06.10.2021r. odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Klubu Seniora zakwalifikowanych do projektu pn. „ Utworzenie...