Wiadomości - Aktualności

Rozpoczyna się budowa mostu na Wiśle w Nowym Korczynie

Dodał: Bartek Data: 2019-03-06 15:02:32 (czytane: 693)

Długo oczekiwana budowa mostu na Wiśle, który połączy Województwa Świętokrzyskie i Małopolskie staje się faktem


mostttttt_1.jpg

W związku z pozytwną decyzją Wojewody Swiętokrzyskiego w najbliższych dniach ruszą prace związane z tą inwestycją. Nowy most powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 973 relacji Tarnów - Busko-Zdrój. Plac budowy zostanie przekazany firmie Intercor z Zawiercia w dniu 7 marca br. W ramach wspólnej inwestycji dwóch województw, o wartości blisko 54 mln złotych, powstanie na terenie sąsiedniej gminy Nowy Korczyn, długa na prawie 700 metrów przeprawa mostowa, która zastąpi kursujący po rzece prom i połączy południową część regionu świętokrzyskiego z małopolską. Oprócz mostu, po obu jego stronach wybudowane zostaną drogi dojazdowe i ronda, mające usprawnić ruch kołowy. Powstaną też chodniki o szerokości 2 m, a po jednej stronie ścieżka rowerowa o szerokości 3m. Zarówno droga jak i most będą posiadały nowe ledowe oświetlenie.

Termin wykonania zadania został określony na dzień 30 października 2020 r.

Realizacja tej ważnej dla nas wszystkich  inwestycji to wynik wieloletnich prac władz samorządowych Województwa Świętokrzyskiego i Województwa Małopolskiego poprzedniej i obecnej kadencji oraz Wojewody Świętokrzyskiego. Ale również i  lokalnych władz. Dotyczy to gmin Nowy Korczyn, Gręboszów i Opatowiec, bo to te trzy gminy uczestniczyły w procesie opracowywania dokumentacji. Władze samorządowe Gminy Opatowiec od wielu lat również również zabiegały o budowę tego mostu, a tym samym poprawę komunikacji pomiędzy województwami, biorąc udział w rozmaitych spotkaniach a także uczestnicząc przy podpisaniu porozumienia pomiędzy Marszałkami Województw oraz umowy z wykonawcą.

Nowy most zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy i turystyczny Ponidzia i Powiśla. Będzie również dużym ułatwieniem dla ich mieszańców, którzy uzyskają wygodny dojazd m.in. do Tarnowa i autostrady A4. Warto odnotować, że trasa do Tarmowa przez nowy most będzie o ok 25 km. krótsza od tej przez Szczucin.


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na XII Gminny Dzień Kobiet

10 marca 2019 roku o godz. 15:00 w Świetlicy Wiejskiej w Krzczonowie odbędzie się XII Gminny Dzień Kobiet....