Wiadomości - Aktualności

Rodzinne Warsztaty Patriotyczne

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-11-09 07:31:35 (czytane: 1286)

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada będziemy świętować 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przygotowując się do tego najważniejszego narodowego święta w naszej bibliotece odbyły się rodzinne warsztaty patriotyczne. Dzieci pod okiem swoich rodziców i opiekunów przy instruktarzu ze strony prowadzących zajęcia Pań, wykonały kokardy narodowe. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością przy tej pracy i powstały piękne, biało czerwone, patriotyczne symbole narodowe o różnorodnych formach.
Dzieci obejrzały również film edukacyjny prezentujący polskie symbole narodowe, wysłuchały kilku wierszy o Ojczyźnie, po czym wzbogacone o nowe wiadomości z dużym zaangażowaniem udzielały odpowiedzi na przygotowane dla nich zagadki patriotyczne.
Narodowe święto Niepodległości jest świętem radosnym i w takim właśnie charakterze przeprowadzone zostało nasze spotkanie. Na zakończenie dzieci otrzymały od pracowników biblioteki puzzle przedstawiające barwną mapę naszego kraju, z zaznaczonymi elementami folkloru danego regionu. To „zadanie domowe” będzie okazją do spędzenia miło czasu wraz z rodziną podczas zbliżającego się święta. Efekty pracy dzieci będzie można zobaczyć w naszej bibliotece.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 55