Wiadomości - Aktualności

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP z terenu powiatu kazimierskiego

Dodał: Bartek Data: 2023-06-01 14:37:11 (czytane: 852)

W dniu 28 maja 2023 r. na stadionie MLKS Sparta w Kazimierzy Wielkiej rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kazimierskiego.

Zawody rozpoczęły się o godz. 15:00 uroczystą zbiórką wszystkich jednostek i złożeniu przez Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kazimierzy Wielkiej meldunku o gotowości do rozpoczęcia zawodów.

Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kazimierzy Wielkiej, Komenda Powiatowa PSP w Kazimierzy Wielkiej oraz Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej. Zawody odbyły się przy współudziale samorządów gminnych powiatu kazimierskiego.

Zmaganiom sportowym przyglądali się zgromadzeni widzowie – rodzice dzieci oraz sympatycy staży pożarnej.

Do zawodów stanęło sześć drużyn w dwóch kategoriach: kategoria dziewcząt – zespół dziewcząt oraz kategoria chłopców – zespoły chłopców lub zespoły mieszane (dziewczęta i chłopcy) zaliczane do klasyfikacji chłopców. Rywalizacja odbywała się na specjalnym torze do ćwiczeń MDP CTiF.
W sportowej atmosferze rozegrano dwie konkurencje: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy
na dystansie 400 m z przeszkodami.

Gminę Opatowiec reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Ksany, startująca
w kategorii chłopców wraz z opiekunem drużyny P. Alicją Witkoś-Kłos.

Komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej oceniła drużyny następująco:

- Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii dziewcząt:

I miejsce MDP Stradów z wynikiem łącznym 1002 pkt.

- Klasyfikacja generalna zawodów w kategorii chłopców:

I miejsce MDP Sędziszowice z wynikiem łącznym 1040,7 pkt.

II miejsce MDP Drożejowice z wynikiem łącznym 1007 pkt.

III miejsce MDP Skalbmierz z wynikiem łącznym 968,5 pkt.

IV miejsce MDP Ksany z wynikiem łącznym 967,4 pkt.

V miejsce MDP Cieszkowy z wynikiem łącznym 957,9 pkt.

Fundatorem nagród indywidualnych dla MDP z terenu gminy Opatowiec był Burmistrz Miasta
i Gminy Opatowiec, którego reprezentowała p. Marta Minior. Zmagania wszystkich drużyn zostały nagrodzone przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami i medalami, a dla laureatów pierwszych 3 miejsc dodatkowo zostały wręczone puchary. Przy wręczaniu nagród obecni byli: Prezes OSP Ksany dh Jarosław Szumilas oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu p. Tomasz Paluch.

Zawody sportowo-pożarnicze mają na celu kształtowanie świadomości pożarniczej wśród młodzież,
a także  popularyzację wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Stanowią one formę szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Zostały one zorganizowane zgodnie z obowiązującym „Regulaminem młodzieżowych zawodów sportowo-pożarniczych” z 2010 roku.