Wiadomości - Aktualności

Poseł Michał Cieślak ponownie z wizytą w gminie Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2018-09-28 11:28:33 (czytane: 3766)

W dniu 20 września 2018 roku naszą gminę odwiedził Poseł na Sejm RP Michał Cieślak

Spotkanie z Wójtem Gminy Sławomirem Kowalczykiem miało charakter roboczy. Poruszono kilka istotnych spraw, w tym temat zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Opatowiec, będący już w fazie finalizacji.

Przypomnijmy, to właśnie dzięki autopoprawce posła Cieślaka do Ustawy Budżetowej przyjętej przez Sejm RP na rok 2018, możliwe było uruchomienie procedury związanej z kosztownym zakupem. Na zadanie zabezpieczono 330 tys. zł, z czego ok. 70% stanowią środki z Budżetu Państwa uruchomione za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe 30% to środki własne gminy.

Poruszony był również temat przywrócenia praw miejskich dla Opatowca. Procedura została już zakończona, cała dokumentacja znajduje się u Prezesa Rady Ministrów. Wg ostatnich informacji z MSWiA, przekazanych przez posła, istnieje wysokie prawdopodobieństwo uroczystego dokonania tego aktu w 100-lecie odzyskania niepodległości, tj. 11 listopada b.r. z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2019 r.

DSC_0008__1.jpg 

 DSC_0010_1.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat w sprawie sygnału alarmowego w dniu 1 sierpnia 2019 r.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,...