Wiadomości - Aktualności

Pierwszy etap remontu budynku Urzędu Gminy w Opatowcu

Dodał: ugopatowiec Data: 2018-02-11 14:32:36 (czytane: 1030)

Przeprowadzono prace polegające na przebudowie dachu wraz z poddaszem w budynku UG w Opatowcu.

Mimo późnej pory roku, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym możliwe było wykonanie skomplikowanego remontu. Jednym z pierwszych etapów była wymiana pokrycia dachowego wraz z konstrukcją drewnianą na budynku Urzędu Gminy w Opatowcu. Zamontowano okna w ścianie szczytowej i okna dachowe, przebudowano część klatki schodowej, wykonano wylewkę na poddaszu oraz nową elewację na szczytach budynku. W wyniku prac powstało użytkowe poddasze, które w najbliższym czasie będzie wykończone i zagospodarowane. Środki finansowe na realizację zadania w wysokości ponad 120 tys. zł pochodziły ze środków własnych Gminy Opatowiec. Wykonawcą była firma Er–Bud Robert Krawiec z Krzczonowa.

Warto dodać, że Gmina Opatowiec uzyskała ponad 200 tys. zł. dofinansowania od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy w Opatowcu”. Realizacja tego zadania przewidziana jest na wrzesień 2018 r. W skład wykonanych prac wchodzić będzie: wymiana kotła c.o na pellett i modernizacja instalacji grzewczej, adaptacja poddasza, instalacja odgromowa, docieplenie dachu, wymiana drzwi, ułożenie glazury, malowanie, tynki wewnętrzne, wykonanie podjazdu i łazienki, wymiana oświetlenia na energooszczędne, montaż paneli fotowoltaicznych. Wartość ogółem projektu opiewa na kwotę ok. 0,5 mln. złotych.

Zdjęć w galerii: 11
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dofinansowanie dla UKS Nadwiślanka

Uczniowski Klub Sportowy „Nadwiślanka” w Opatowcu realizował od maja do listopada 2017r. dodatkowe zajęcia z lekkoatletyki...