Wiadomości - Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny w ZSP w Krzczonowie

Dodał: Bartek Data: 2023-03-23 12:11:26 (czytane: 1239)

21 marca uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzczonowie oficjalnie powitali nadejście Wiosny. Powitanie poprzedzone oczywiście „wygnaniem” upartej zimy.

Młodsze klasy już od kilku dni przygotowywały Marzanny i wiosenne ozdoby, starsze – plakaty i napisy. Przedszkolaki także szykowały się starannie na powitanie Wiosny. Aby taki sympatyczny dzień uczcić odpowiednio, we wszystkich młodszych klasach zorganizowano zajęcia kulinarne – dzieci ze swoimi wychowawczyniami przygotowały smaczne, zdrowe i wiosenne kanapki i sałatki. Po zjedzeniu drugiego śniadania wyruszyli w wesołym nastroju, na przekór niezbyt przychylnej pogodzie, aby pożegnać zimę. Wszystkie Marzanny pięknie się spaliły, a dzieci wołały: „Żegnaj Zimo, witaj Wiosno”. Po przybyciu do szkoły okazało się, że klasy VII i VIII przygotowały dla nas nie lada atrakcję – konkursy na wzór telewizyjnych teleturniejów -„Jeden z dziesięciu”, „Koło Fortuny” i  „Familiada”. Reprezentanci klas IV- VIII, jako uczestnicy konkursów wykazali się dużą wolą walki i ambicją. Konkursy przygotowano profesjonalnie, podziwiać można było swobodę i obycie sceniczne prowadzących. Było dużo emocji i radości, zwycięzcy otrzymali nagrody, wszyscy świetnie się bawili.

Izabela Bryła

Zdjęć w galerii: 17
Przeczytaj kolejną wiadomość:

,,Szlakiem Powstania Styczniowego” – Grochowiska 2023

Dnia 18 marca 2023 grupa uczniów wraz z harcerzami 41 BDWp ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie uczestniczyła w XXXII rajdzie ,,Szlakiem...