Wiadomości - Aktualności

Osiągnięcia Emilii Bugajskiej w VIII Wojewódzkim Konkursie

Dodał: Radek Data: 2022-06-14 10:38:43 (czytane: 647)

Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została przez Liceum Ogólnokształcące im. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie. Konkurs skierowany był do uczniów klas 8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego.

Celem konkursu było zdobywanie i popularyzowanie wiedzy historycznej o II wojnie światowej, poszerzenie wiedzy i wrażliwości uczniów na temat losów żołnierzy polskich i ich rodzin pod okupacją sowiecką poprzez napisanie pracy literackiej, wykonanie prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej zgodnej z hasłem konkursu :

„…Bo tylko drzewa nad grobem …Stojące niby gromnice…
Mogłyby liści szelestem…Wyszumieć tę tajemnicę…”

PATRONAT HONOROWY NAD KONKURSEM OBJĘLI:
•   Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.
•   Świętokrzyski Kurator Oświaty.
•   Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów.
•   Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie.
•   Dyplomy i nagrody dla laureatów i uczestników konkursu ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Klimontów Pan Marek Goździewski.

Emilia Bugajska - uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu reprezentowała szkołę w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. Napisała wzruszający wiersz pt. "Ofiary Katynia", stworzyła również piękną pracę plastyczną pt. „Katyń – Pamiętajmy”.

W kategorii literackiej zdobyła wyróżnienie, natomiast w plastycznej - III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zdjęć w galerii: 5
Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Jawor u źródeł kultury”

To piękny festiwal muzyki ludowej promujący twórców, artystów i wykonawców przyczyniających się do wzbogacania dziedzictwa regionu,...