Wiadomości - Aktualności

Nowości wydawnicze już dostępne w bibliotece

Dodał: Bartek Data: 2022-09-13 09:26:23 (czytane: 1094)

Na czytelników biblioteki w Opatowcu czeka około 300 nowości książkowych.

Nadchodzi jesień, a wraz z nią długie wieczory, które warto spędzić z książką. Księgozbiór naszej biblioteki powiększył się o ciekawe propozycje książkowe, zakupione w dużej mierze w oparciu o sugestie naszych stałych czytelników.

Zakupu 291 książek dokonano ze środków własnych instytucji pochodzących z budżetu Gminy Opatowiec oraz dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0.

Każdy znajdzie coś dla siebie  (kryminały, sensacje, biografie, thrillery, literatura obyczajowa oraz dziecięca i młodzieżowa).

Zakup dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych za kwotę 3 000,00 zł. oraz środków własnych instytucji pochodzących z budżetu Miasta i Gminy Opatowiec za kwotę 3 718,03 zł.

Nowo zakupione książki to zarówno nowości wydawnicze polskich i zagranicznych autorów skierowane do osób dorosłych, jak również książki dla dzieci i młodzieży. 

Zapraszamy do biblioteki.

Beata Adamczyk

 

 

 biblio2022logotyp_1_1.jpg

 

 

Zdjęć w galerii: 3
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Połączeni Dziedzictwem

To hasło jubileuszowej 30 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których głównym celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie...