Wiadomości - Aktualności

Noworoczne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2019-01-26 07:48:45 (czytane: 865)

24 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie Pań z Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działających na terenie gminy Opatowiec, które miało miejsce w Instytucji Kultury w Opatowcu.

Spotkanie Pań z Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działających na terenie gminy Opatowiec, które miało miejsce w Instytucji Kultury 24 stycznia 2019 r., otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.

Pan Burmistrz powitał wszystkie przybyłe Panie, złożył im noworoczne życzenia, podziękował za dotychczasową społeczną pracę na rzecz naszej małej ojczyzny i życzył wszystkim obecnym miłej zabawy w najmniejszym mieście w Polsce, czyli naszym Opatowcu.

Panie z Opatowca, jak przystało na gospodarzy, nawiązując do radosnego wydarzenia jakim jest dla wszystkich ponowne uzyskanie praw miejskich przez miejscowość, przygotowały krótkie wystąpienie na temat bogatej, choć często trudnej historii Opatowca. Na zakończenie swojego występu zaśpiewały o nim piosenkę, którą stworzyły specjalnie na tę okoliczność, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Kolejnym punktem uroczystości były występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach dodatkowych realizowanych w Instytucji Kultury. Podopieczni Pana Radosława Kornasia przygotowali krótki koncert kolęd i pastorałek. Jako pierwsza uczestnikom zaprezentowała się grupa wokalna „Żuraweczki”, a następnie młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny „Żywioły”.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich także zaprezentowały podczas spotkania swoje talenty, rywalizując w ogłoszonym przez Instytucję Kultury konkursie pod nazwą „Karnawał z moim KGW”. Występy Pań miały charakter teatralno-kabaretowy i wywołały prawdziwe salwy śmiechu wśród uczestników spotkania.

Cieszymy się, że Panie z Kół Gospodyń Wiejskich na co dzień zabiegane i zapracowane, znalazły chwilę na przygotowanie takich fantastycznych i zabawnych prezentacji.

Na zakończenie spotkania zaprezentowały się dwa zespoły „Show” i „Antrakt”.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 86
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podziękowania dla Pani Marii Cugowskiej-Mączyńskiej

Podziękowania dla Pani Marii Cugowskiej-Mączyńskiej za okazane wyrazy wsparcia na rzecz Gminy Opatowiec, w tym Szkoły Podstawowej...