Wiadomości - Aktualności

Nowe oblicze Domu Kultury w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2020-12-31 15:15:32 (czytane: 1173)

Zakończyły się prace remontowe w Domu Kultury w Opatowcu. Obiekt zyskał nowe, nowoczesne oblicze. Zmodernizowano infrastrukturę, poprawiono wygląd budynku oraz zagospodarowano otaczający teren.

Przeprowadzone prace wpisują się w całokształt działań Gminy Opatowiec w ramach realizowania projektu pn. „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii”.

Zadanie dotyczące obiektu Domu Kultury w Opatowcu zmierzało do rozbudowy infrastruktury i  poprawy wyglądu budynku, który zyskał na funkcjonalności i atrakcyjności.

Zakres prac zewnętrznych obejmował m.in: ułożenie kostki brukowej na placu przyległym, wykonanie w miejscu starej metalowej wiaty estetycznego zadaszenia  o konstrukcji drewnianej wraz z podwyższeniem spełniającym role sceny. Zapewniono także udogodnienia w infrastrukturze dla osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie podjazdu. Odnowiono elewację budynku, ułożono  kamień dekoracyjny, zamontowano podświetlany napis „DOM KULTURY W OPATOWCU”, na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne, wymieniono na nowe drzwi wejściowe do dużej sali.

Remont wewnątrz budynku dotyczył największego pomieszczenia, dawnej sali kinowej i polegał na wykonaniu nowej posadzki, ułożeniu i lakierowaniu parkietu dębowego  oraz wykonaniu nowej sceny, która w części została zagospodarowana pełniąc rolę zaplecza. Sala Domu Kultury będzie w pełni klimatyzowana.

Wartość zadania to blisko 350 tysięcy złotych, z czego ok. 77% stanowią środki europejskie. Wykonawcą była firma Pana Krzysztofa Parlaka z Sępichowa.

Zdjęć w galerii: 12
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Azbest - nabór wniosków

Zawiadomienie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie...