Wiadomości - Aktualności

Noc Bibliotek 2018

Dodał: Bartek Data: 2018-06-13 10:27:00 (czytane: 411)

Nasza biblioteka już po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek” realizowanej tym razem pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.

Pracownicy biblioteki we współpracy z opiekunami 14 Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu: dh. Alicją Witkoś – Kłos i dh. Anną Kaczmarczyk przygotowali szereg atrakcji dla uczestników Nocy Bibliotek.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się od zajęć z książką. Wspólnie czytaliśmy książkę „Alya i trzy koty”, która opowiada nie tylko o kotach, ale również o tym, jak zmienia się życie kiedy w domu pojawia się małe dziecko. Książka wywołała ciekawą dyskusję wśród dzieci.

            Następnie dzieci i młodzież wzięły udział w specjalnie na tę okazję przygotowanej przez pracowników biblioteki grze miejskiej. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i wraz z opiekunami wyruszyli na poszukiwanie ukrytych na terenie miejscowości Opatowiec kopert ze wskazówkami. Zadaniem obu grup było znalezienie wszystkich wskazówek i rozwiązanie krzyżówki. Obie drużyny doskonale poradziły sobie z zadaniem i wróciły do biblioteki z poprawnym rozwiązaniem - hasłem „Czytajmy”.  Zabawa przyniosła wiele radości wszystkim uczestnikom, a w nagrodę otrzymali oni kosz słodkości.

            Kolejną atrakcję stanowiły warsztaty przeprowadzone nad Wisłą przez Panią Beatę Dudę w ramach „ Plenerowej Akademii Sztuki”. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia wszystkich uczestników i wyrażenia za pomocą rysunku cech, które się lubi najbardziej we własnej osobie. Następnie za pomocą różnych technik dzieci wykonały piękne i kolorowe książki.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Karolina Chałon

 

Zdjęć w galerii: 58
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne prace remontowe w Strażnicy OSP Opatowiec

Zamontowano kolejne, nowe drzwi garażowe w Strażnicy OSP w Opatowcu...