Wiadomości - Aktualności

Nasza Biblioteka ponownie wśród najlepszych w województwie

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-05-10 09:48:33 (czytane: 863)

W poniedziałek 8 maja 2017r., w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, wręczono nominacje oraz przyznano tytuły w konkursie na Bibliotekarza i Bibliotekę Roku 2016 województwa świętokrzyskiego.

Spośród 270 bibliotek publicznych działających w naszym województwie, do miana tych najlepszych, wytypowano pięć bibliotek. Podobnie jak w roku ubiegłym, nasza biblioteka znalazła się w tym zacnym gronie.
Tytuł Biblioteki Roku kapituła, w skład której weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: Jadwiga Zielińska, Jolanta Milczarek i Iwona Kowalewska, a przewodniczył Jacek Kowalczyk - Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, przyznała bibliotece w Samsonowie. Bibliotekarzem Roku została Anna Adamczyk z Włoszczowy.
Andrzej Dąbrowski- Dyrektor WBP w Kielcach pogratulował wszystkim nominowanym i życzył dalszych sukcesów.
Data wydarzenia nie była przypadkowa. 8 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest to także data rozpoczynająca trwający właśnie Tydzień Bibliotek (8-15 maja).
Miło nam, że nasza biblioteka, która jest przestrzenią twórczych działań, oferującą nie tylko wiedzę zapisaną na kartach książek, ale także miejscem spotkań, warsztatów, a także imprez organizowanych zarówno w instytucji, jak i poza jej murami po raz kolejny została doceniona i wyróżniona. Sama nominacja jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale także bodźcem do dalszych działań. Bo przecież tytuł Biblioteki Roku … wciąż przed nami.

Beata Adamczyk

0_Nominacja_biblioteka_2017.jpg

0_rozdanie_nominacja_biblioteki_2.JPG

0_rozdanie_nominacja_biblioteki.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat

...