Wiadomości - Aktualności

Nam jest bliskie Świętokrzyskie

Dodał: Bartek Data: 2018-01-25 11:41:08 (czytane: 1022)

Wiele pięknych i ciekawych miejsc znajduje się na terenie naszego województwa. Jednym z takich miejsc na pewno są Kurozwęki.

Kurozwęki to ciekawa, historyczna miejscowość, z zachowanym pierwotnym układem urbanistycznym, położona 6 km od Staszowa. Z grupą mieszkańców gminy Opatowiec, w dniu 22 stycznia 2017r.,  spędziliśmy w Kurozwękach miłe popołudnie pełne wrażeń.

Podczas pobytu zwiedziliśmy okazały pałac, będący największą atrakcją miejscowości. Jedym z atrakcyjnych turystycznie elementów pałacu są podziemia. We wnętrzach pałacu, w którym obecnie mieści się hotel, restauracja i sale balowe, znajduje się wiele zabytkowych dzieł sztuki. Równie ciekawe jest jego otoczenie. Zmierzając do zamku, nawet o tej porze roku, wzrok zwiedzających przykuwają trzy okazałe platany i w ciekawy sposób zagospodarowany teren.

Dużą frajdę sprawiają turystom bizony amerykańskie. W Kurozwękach prowadzona jest jedyna w Polsce ich hodowla nie tylko pod potrzeby turystyczne, lecz również na mięso. W restauracji można zamówić dania z bizona, a w sklepiku zakupić produkty z tego zdrowego, ekologicznego mięsa. Jedną z atrakcji podczas rodzinnych wypadów jest mini ZOO.

Ostatnim punktem programu wyjazdu był udział w prelekcji ekologicznej połączonej z koncertem Szymona Wydry & Carpe Diem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach. Koncert tego polskiego wokalisty i poety, założyciela i lidera zespołu Carpe Diem, a także finalisty 1. edycji konkursu Idol poszerzył nasze muzyczne horyzonty.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 14
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Najlepsze życzenia dla Babci i Dziadka

W Domu Kultury w Opatowcu, jak co roku, zorganizowano Gminny Dzień Babci i Dziadka....