Wiadomości - Aktualności

My, Przedszkolaki, Uroczyście Ślubujemy

Dodał: Bartek Data: 2018-11-28 09:44:16 (czytane: 736)

Pod takim hasłem, 24 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Krzczonowie odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i starszaka.

Tego dnia dzieci, które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym, złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków, natomiast dzieci uczęszczające już kolejny rok - do grona starszaków.

Na uroczystość przybyli rodzice i dziadkowie przedszkolaków, wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Gościem honorowym był Wójt Gminy Opatowiec pan Sławomir Kowalczyk.

Na wstępie pan dyrektor powitał wszystkich przybyłych i zaprosił do wspólnego udziału w uroczystości. Dzieci pod kierunkiem pań przygotowały przepiękny występ, który rozpoczął się polskim tańcem narodowym - polonezem. Potem wierszyki, przeplatane piosenkami, a wszystko okraszone radosnymi uśmiechami, ale i pełnym zaangażowaniem dzieci. Następnie uczennica klasy VIII przeprowadziła test, z którym przedszkolaki poradziły sobie znakomicie, więc mogły złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po złożonym ślubowaniu chórem poprosiły pana dyrektora o pasowanie. Pan dyrektor z radością spełnił prośbę przedszkolaków i dokonał pasowania, a pan wójt wręczył przedszkolakom i starszakom dyplomy.

Pan Wójt skierował do dzieci kilka słów, przede wszystkim powitał ich w gronie przedszkolaków, pogratulował im pięknych występów i złożył życzenia samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce. Do życzeń rodzice swoim milusińskim dołączyli słodkie upominki.

Na zakończenie jeszcze kilka wspólnych zdjęć i od tej chwili już dzieciaki są pełnoprawnymi przedszkolakami i starszakami.

                                                                                                                           Lucyna Tułak

Zdjęć w galerii: 17
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Opatowcu

W dniu 22 listopada 2018 r. na scenie Domu Kultury w Opatowcu odbył się Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej....