Wiadomości - Aktualności

Moc atrakcji na Pikniku Rodzinnym w Rogowie

Dodał: Bartek Data: 2023-06-05 09:20:16 (czytane: 445)

W słoneczne niedzielne popołudnie, 4 czerwca 2023 r. w Rogowie, odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorem pikniku było miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, chociaż Panowie także chętnie pomagali.

Dopisała pogoda i uczestnicy. Piknik otworzył Radny i Sołtys Rogowa Tomasz Nowak, a wszystkich przybyłych w imieniu organizatorów powitała Przewodnicząca Koła Gospodyń –  Elżbieta Szabla.

W imieniu Sławomira Kowalczyka Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec, życzenia miłego spędzenia niedzielnego popołudnia wraz ze słodyczami dla najmłodszych przekazała dyrektor Instytucji Kultury Beata Adamczyk. Na piknik przybyli zaproszeni goście: Tomasz Jamka- członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Piotr Kisiel – Zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Radni Powiatowi Adam Stoksik i Janusz Nawrot.

Najmłodsi nie mieli chwili na nudę. Doskonale bawili się z królewną Śnieżką, która pojawiła się na pikniku. Dzieci bez najmniejszego problemu rozpoznały tę bajkową postać. Bezbłędnie odpowiadały także na kolejne książkowe zagadki, za co zostały nagrodzone przez organizatorów. Do pomalowania buzi, przez samą Śnieżkę i jej pomocnice chętne były nie tylko maluchy.  Wóz strażacki, który pojawił się podczas imprezy wzbudził duże zainteresowanie zarówno małych jak i dużych chłopców, a i dziewczynki nie pozostały obojętne. Kolejnymi gośćmi byli Policjanci, którzy nie tylko porozmawiali z najmłodszymi na temat czyhających zagrożeń, ale pokazali jak działają kajdanki i inne intrygujące akcesoria funkcjonariusza Policji. Pomiędzy tą bogatą ofertą przygotowaną przez organizatorów, dzieci korzystały z dmuchanego zamku, placu zabaw oraz oferowanych przez Panie z KGW w Rogowie pyszności. Zabawę umilał zespół Top Dance.

To było miłe, aktywne, niedzielne popołudnie, za co serdecznie dziękujemy organizatorom pikniku i wszystkim osobom, które pomagały w jego organizacji.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 31