Wiadomości - Aktualności

Młodzi artyści z gminy Opatowiec pokazali co potrafią

Dodał: Bartek Data: 2023-05-31 13:12:35 (czytane: 486)

We wtorek, 30 maja 2023 r., w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych, zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.

Gminę Opatowiec reprezentowały dwie liczne grupy uczniów.  

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu, przygotowani przez Panie Katarzynę Szczerbę i Martę Zimoląg. Artyści zaprezentowali przedstawienie o niezbyt rozsądnym Kubusiu i jego perypetiach w podróży. Podczas występu przypomnieli widowni o czym nas informują poszczególne znaki drogowe i jak ważna jest zarówno znajomość jak i przestrzeganie ich. Okazali się prawdziwymi znawcami tematu.

Grupa artystów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie, przygotowana przez Panie Katarzynę Widłak i Lucynę Wieczorek, zaprezentowała ciekawe i dające do myślenia, profilaktyczne przedstawienie na temat różnego rodzaju uzależnień. Morał z zaprezentowanego przedstawienia był oczywisty, życie młodego człowieka jest piękne, gdy jest wolne od jakichkolwiek uzależnień.

Reprezentanci gminy Opatowiec byli najmłodszymi uczestnikami Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych. Jednak nie widać było po nich żadnej tremy. Ich występy były dopracowane pod względem zaprezentowanej tematyki, kostiumów i scenografii. Na scenie zaprezentowali zarówno swoje aktorskie jak i wokalne umiejętności.

Komisja w składzie: Tomasz Darmoń – sierżant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz pracownicy Kazimierskiego Ośrodka Kultury: Ewa Wojciechowska i Róża Dąbrowska, pierwsze miejsce przyznała uczniom ze szkoły w Sokolinie. Nasi artyści otrzymali zasłużone wyróżnienia.

 W podziękowaniu za duży wkład pracy młodych artystów, Sławomir Kowalczyk Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec przekazał bony o wartości 1 tys. zł. dla każdej z grup, do wykorzystania w formie dofinansowania do wycieczki szkolnej dla uczestników projektu, które w jego imieniu wręczyła dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu.

Gratulujemy młodym artystom udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 20
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na Dzień Dziecka w Chwalibogowicach

...