Wiadomości - Aktualności

Mała "Odnowa Wsi" w gminie Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2018-10-02 10:38:52 (czytane: 743)

W Kamiennej i w Chwalibogowicach

W związku z ogłoszonym konkursem „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok”, Gmina Opatowiec wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kamiennej oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec, złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego wnioski o udzielenie dofinansowania.

Celem konkursu była aktywizacja lokalnej społeczności oraz umożliwienie kultywowania jej tradycji, historii oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego.

W ramach uzyskanych dotacji dwa projekty otrzymały dofinansowanie:

1.       „Budowa wiaty w miejscowości Kamienna pełniącej funkcję społeczno-kulturalną”.

W ramach projektu powstała wiata drewniana z dachem dwuspadowym, usytuowana na kostce brukowej otoczonej palisadą betonową ze schodami.

Koszt przeprowadzonych  prac  wyniósł ponad 30 tys. zł. Wykonawcą była Firma Handlowo Usługowa Walasek z Grotnik Dużych.  

DSC_0331_1.jpg 

DSC_0339_1.jpg 

 

2.       „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Chwalibogowicach poprzez utworzenie zaplecza sanitarno-kuchennego na potrzeby społeczno-kulturalne”. W ramach remontu wykonano instalację sanitarną oraz elektryczną, posadzki i ścianki działowe, zamontowano drzwi wewnętrzne oraz wc. Koszt przeprowadzonego remontu wyniósł blisko 35 tys. zł. Wykonawcą była Firma Remontowo Budowlana „Woźniak” z Krzczonowa.

 DSC_06651.jpg

           DSC_06071.jpg

Realizacje zadań są kolejnym przykładem współpracy pomiędzy jednostką samorządową jaką jest gmina, a mieszkańcami zrzeszonymi w formie stowarzyszenia lub w formie organizacji społecznej.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne prace remontowe w Strażnicy OSP Opatowiec

Zamontowano kolejne, nowe drzwi garażowe w Strażnicy OSP w Opatowcu...