Wiadomości - Aktualności

Mała książka – wielki człowiek

Dodał: Bartek Data: 2019-10-23 13:59:17 (czytane: 787)

Dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci cieszy się ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek”, realizowana przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Już około 50 dzieci w wieku 3 – 6 lat podczas wizyty w naszej bibliotece otrzymało wyprawki czytelnicze.

W wyprawce znajduje się książka „Pierwsze czytanki dla…”, dedykowana najmłodszym czytelnikom oraz publikacja „Książką połączeni” dla rodziców. Książka dla dzieci stanowi zbiór utworów wybitnych polskich twórców literatury dziecięcej z interesującymi ilustracjami Józefa Wilkonia. Przygotowana dla rodziców broszura informacyjna przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Z wyprawką dzieci  otrzymują także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dzięki akcji dzieci poznają ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa - bibliotekę i stają się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Do czytania najmłodszym, przeżywania wspólnie przygód, a tym samym budowania silnych relacji rodzinnych podczas jednej z wizyt zachęcał również Pan Burmistrz – Sławomir Kowalczyk. Pan Burmistrz podkreślił, że udział w tego typu akcjach jest ważny i należy zawsze korzystać z wszelkich form zainteresowania dzieci książką.

Dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię co potwierdzają przeprowadzone badania.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 27
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...