Wiadomości - Aktualności

Łódź ratownicza dla OSP Chwalibogowice

Dodał: Bartek Data: 2018-12-12 10:19:21 (czytane: 780)

Jednostka OSP Chwalibogowice otrzymała nową łódź ratowniczą

Usytuowanie gminy Opatowiec wzdłuż Wisły, na odcinku kilkunastu kilometrów, wymusza konieczność posiadania w ramach zasobów OSP sprzętu i urządzeń niezbędnych, szczególnie w okresie zagrożenia powodziowego. Opierając się na zgłaszanym w tym temacie przez druhów strażaków zapotrzebowaniu, w wyniku bardzo dobrej współpracy pomiędzy Wójtem Gminy Opatowiec Sławomirem Kowalczykiem i Komendantem Państwowej Straży Pożarnej Marcinem Oziębło, udało się pozyskać środki finansowe celem zakupu łodzi ratowniczej.

W ramach Programu „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji strażacy ochotnicy z Chwalibogowic zostali wyposażeni w 6 osobową łódź ratowniczą Kontra 400 R z silnikiem Yamaha 25 KM wraz z przyczepą.

Całkowity koszt zakupionej jednostki pływającej wyniósł 45 tysięcy zł., w tym dotacja z MSWiA 40 tysięcy zł  i 5 tysięcy zł. z budżetu Gminy Opatowiec. Jest to już kolejny, ważny zakup, na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na terenie naszej gminy, czyniony w ostatnim czasie, dofinansowany dotacją ze środków pochodzących z Budżetu Państwa.

 

DSC_02941.jpg 

DSC_02961.jpg 

DSC_02981.jpg 

DSC_03001.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nowy samochód strażacki dla jednostki Jubilatki

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Opatowca otrzymała nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy...