Wiadomości - Aktualności

Książkę i czytanie należy promować – warto zacząć od najmłodszych

Dodał: Bartek Data: 2018-04-25 13:14:24 (czytane: 669)

W związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki nasza biblioteka przygotowała dla dzieci ciekawą propozycję promującą książki .

Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa zaprezentował zabawny spektakl promujący czytelnictwo pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery”. Ta barwna opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek bardzo podobała się uczestnikom. Dzieci dowiedziały się, że książki to niezwykła rozrywka i przyjemność, której nie dostarczy im nic innego. Tylko książki pozwolą im prawdziwie przeżywać niezapomniane przygody i odwiedzać niezwykłe krainy. Na zakończenie spektaklu dzieci uroczyście obiecały zaprzyjaźnić się z książką, dużo czytać i często odwiedzać pobliskie biblioteki.

W spotkaniu, które miało miejsce w Szkole Podstawowej w Opatowcu udział wzięły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. Gości w murach szkoły powitała Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak. Poza promocją czytelnictwa spotkanie, jak zawsze, miało dodatkowy aspekt -  integrację najmłodszych, uczęszczających do dwóch szkół znajdujących się na terenie naszej gminy. 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 32
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca oznaczenia posesji

Gmina Opatowiec informuje, że istnieje możliwość zamówienia i wykonania tablic będących oznaczeniem nieruchomości zabudowanych....