Wiadomości - Aktualności

Konkurs Pieśni Patriotycznych

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-11-28 14:36:19 (czytane: 1274)

Wielu pięknych utworów patriotycznych mieliśmy okazję posłuchać podczas Konkursu Pieśni Patriotycznych, który odbył się 24 listopada w Domu Kultury w Opatowcu.

Dzieci i młodzież z terenu gminy zaprezentowali wiele  dobrze nam znanych utworów jak chociażby „Piechota”, „Pierwsza Brygada”,  „Przybyli Ułani pod okienko” czy „Wojenko, wojenko”. Pojawiły się także piosenki mniej  znane.

Konkurs stanowił jedno z zadań programu „Józef Piłsudski - pierwsze boje legionistów na terenie gminy Opatowiec – upamiętnienie Marszałka w 150. rocznicę urodzin”, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec. Współorganizatorami byli: Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu i Szkoła Podstawowa im. Jana Pszczoły Wojnara w Krzczonowie. Honorowym Patronatem konkurs objął Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Do udziału w konkursie zgłosiło się 80 uczestników, którzy zaprezentowali się publiczności w ramach jednej z trzech kategorii: soliści, duety i grupy wokalne, grupy wokalno- instrumentalne.

Pan Wójt w swoim krótkim wystąpieniu powiedział, że bardzo cieszy go patriotyczna postawa dzieci i młodzieży z naszej gminy. Podczas uroczystości pod pomnikami poległych żołnierzy zawsze widoczni są nasi harcerze, poczty sztandarowe, ale także dzieci i młodzież. Podkreślił, że udział w takich wydarzeniach jak zrealizowany konkurs stanowi zarówno przejaw patriotyzmu jak również oddaje hołd poległym za naszą wolność żołnierzom.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ufundowane przez Pana Wójta pamiątkowe upominki – kubeczki z wizerunkiem pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Niełatwe zadanie miała komisja konkursowa w skład której wchodzili: Teresa Plucińska- Przewodnicząca komisji, Małgorzata Bątkowska, Karolina Chałon i Jarosław Naporowski.  Komisja wybrała po 3 laureatów z każdej kategorii. Zaprezentują się oni podczas ostatniego z zaplanowanych w ramach projektu działań – Wieczernicy patriotycznej z okazji 150. Urodzin Józefa Piłsudskiego, w dniu 5 grudnia 2017r. Na tę uroczystość serdecznie Państwa zapraszamy.

Laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznych:

I.    Soliści

1.    Gabriela Popiel
2.    Eliza Fetela
3.    Antonina Salamon
       Małgorzata Kowalczyk - wyróżnienie


II.    Duety i grupy wokalne

1.    Natalia Wróbel, Nikola Wróbel, Nikola Kozioł, Emilia Kozioł  (młodzież)

1.    Kinga Leśniewska, Aleksandra Bątkowska
2.    Paulina Zbertek, Gabriel Maj
3.    Paulina Ciołek, Julia Paluch

III.    Grupy wokalno – instrumentalne

1.    Zespół „Żywioły”
2.    Drużyna harcerzy z Opatowca
3.    Grupa wokalno – instrumentalna kl. II gimnazjum z Opatowca

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziekujemy za udział w konkursie. Cieszymy się z tak dużego zaangażowania dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wierzymy, że tego typu inicjatywy budują i ugruntowują właściwą postawę patriotyczną, podbudowaną zdobytą wiedzą i znajomością własnej historii. Bo, być Polakiem, brzmi zawsze dumnie.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 98
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jan Pszczoła ps. Wojnar – Patron Szkoły Podstawowej w Krzczonowie

W dniu 12 listopada obchodziliśmy 73. rocznicę bohaterskiej śmierci Patrona naszej szkoły. ...