Wiadomości - Aktualności

Kolektory słoneczne - ważna informacja

Dodał: Bartek Data: 2018-10-08 07:23:21 (czytane: 783)

W dniu 4 października 2018 roku w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się spotkanie z mieszkańcami ws. montażu kolektorów słonecznych

Informujemy, że w wyniku otwarcia przetargu nieograniczonego, dot. montażu kolektorów słonecznych, dla mieszkańców m.in. naszej gminy, znane są już rzeczywiste, końcowe warunki udziału w tym projekcie. W związku z tym, w dniu 4 października br. w Domu Kulury w Opatowcu, Wójt Gminy poinformował wszystkich zainteresowanych o warunkach, na których jest możliwe zrealizowanie w/w zadania.

Jest to wspólny wniosek gmin: Wiślica, Czarnocin, Nowy Korczyn i Opatowiec (co było waruniem sięgnięcia po dofinansowanie ze środków unijnych) zakładający montaż łącznie 527 instalacji solarnych, z czego 218 w naszej gminie.

Warunkiem koniecznym do realizacji tego przedsięwzięcia jest wykonanie wspomnianych 527 instalacji na terenie wymienionych czerech gmin.

Podczas spotkania, Wójt Gminy Opatowiec przedstawił ostateczny koszt montażu poszczególnych instalacji, będący udziałem mieszkańca, przy monatażu na budynku mieszkalnym (VAT 8%):

- koszt montażu instalacji złożonej z dwóch paneli to 5 300 zł

- koszt montażu instalacji złożonej z trzech paneli to 5 900 zł

Montaż instalacji solarnych na budynkach z działalnością gospodarczą, na gruncie oraz na budynkach gospodarczych objęty jest VAT-em 23%.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o dostarczenie deklaracji potwierdzających uczestniczenie w wyżej opisanym zadaniu do dnia  11 października 2018 r. w Urzędzie Gminy w Opatowcu.

Informujemy jednocześnie, że istnieje możliwość przystąpienia do projektu dla kolejnych, chętnych osób, które dotychczas nie brały w nim udziału. Zgłoszenia i więcej informacji pod nr tel. 41 35 18 052 w. 128.

Zdjęć w galerii: 4
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wycieczka do stadniny koni

28 września 2018 roku przedszkolaki z oddziału "0" wybrały się na wycieczkę do stadniny koni...