Wiadomości - Aktualności

Jubileusz 100. urodzin Pani Marianny Sukiennik

Dodał: Bartek Data: 2019-09-19 14:47:03 (czytane: 1428)

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 15 września br. - swoje setne urodziny obchodziła Pani Marianna Sukiennik, mieszkanka Krzczonowa.

Na jubileusz, oprócz najbliższej rodziny i przyjaciół, przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Zastępca Kierownika USC Renata Tomal, przedstawiciele KRUS Kazimierza Wielka: Kierownik Adrian Ścipiór i Magdalena Chaber oraz sołtys Krzczonowa Marian Gruszka.

Dostojna Jubilatka z uśmiechem i humorem przyjmowała życzenia. Z rąk Pana Burmistrza  otrzymała dyplom gratulacyjny, kosz kwiatów  oraz upominek. Pan Burmistrz odczytał, a następnie przekazał  listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Był urodzinowy tort, a podczas toastu zebrani zaśpiewali Jubilatce "200 lat", życząc kolejnych lat życia w tak doskonałej kondycji.

Pani Marianna jest pogodną i wesołą osobą, w dobrej kondycji fizycznej, ze świetną pamięcią.  Urodziła się 15 września 1919 roku w Krzczonowie i tutaj spędziła całe swoje życie. Prowadziła gospodarstwo rolne. Życie jej nie szczędziło, bowiem wcześnie owdowiała i pochowała jedynego syna. Ma wnuczkę Małgorzatę, która zapytana o sekret długowieczności Babci odpowiedziała, że na pewno tkwi on w genach – jej cztery siostry przeżyły ponad 90 lat oraz to, że ma „twardy” charakter; stara się problemy i trudności  odsuwać i je przezwyciężać.

Z wielkim uznaniem i podziwem myślimy o przeżytych przez Panią Mariannę 100 latach.  Na następne lata, Dostojnej Jubilatce, życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, spokoju i uśmiechu.

Zdjęć w galerii: 5
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ponad 80 tys zł. na nowoczesne pracownie informatyczne w szkołach naszej gminy

Szkoła Podstawowa w Opatowcu i Szkoła Podstawowa w Krzczonowie otrzymały nowe wyposażenie pracowni informatycznych....