Wiadomości - Aktualności

Jasełka w Szkole Podstawowej w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2022-12-30 15:27:43 (czytane: 496)

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach.

Dnia 22 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu odbyło się przedświąteczne spotkanie uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Opatowcu oraz zaproszonych gości. Wszystkich zgromadzonych w magiczny nastrój wprowadził ,,Taniec Aniołów” wykonany przez uczennice klasy III. Następnie z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpiły dzieci z naszej szkoły, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie, i… dziewczynka z zapałkami. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od października, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Uroku inscenizacji dodała gra na instrumentach uczniów z klasy VI: Weronika Pudo – gitara, Jakub Bomba – keyboard, Gabriel Maj – keyboard, Bartosz Mazurek (kl.III) - keyboard oraz wspólny śpiew pieśni o Bożym Narodzeniu w wykonaniu uczennic: Pauliny Zbertek, Zuzanny Porady, Weroniki Pudo, Gabrieli Popiel, Małgorzaty Krupy (wokal), zespołu wokalnego z kl. II oraz wszystkich dzieci biorących udział w przedstawieniu. Na widowni widać było łzy wzruszenia. Na koniec przedstawienia aktorzy otrzymali zasłużone, głośne oklaski. Po udanym występie Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk oraz Dyrektor Szkoły Tomasz Paluch pogratulowali aktorom świetnego przedstawienia i złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Ksiądz Proboszcz Parafii Opatowiec Grzegorz Szlenk zakończył całą uroczystość, zapraszając do radości, miłości i pokoju płynącego z betlejemskiego złóbka.

„Aby Święta Bożego Narodzenia przyniosły radość,

pokój oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha”

 

Koordynatorami jasełek były: pani Kinga Maj oraz pani Katarzyna Szczerba, pomagali: pani Monika Kościółek i pan Wiesław Tomal.

Zdjęć w galerii: 24
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Jasełka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie

22 grudnia, czyli ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krzczonowie był dniem bardzo...