Wiadomości - Aktualności

I Sesja Rady Miejskiej w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-01-25 14:19:45 (czytane: 733)

Dnia 23 stycznia 2019 roku odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Opatowcu

Historyczna chwila w dziejach najmniejszego miasta w Polsce miała uroczysty charakter.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu Henryk Kryca słowami "Otwieram Sesję Rady Miejskiej w Opatowcu" zapoczątkował nowy rozdział w dziejach naszej małej Ojczyzny.

W  obradach brali udział Burmistrz, Radni, Sołtysi, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, dyrektorzy i kierownicy jednostek, radny powiatu kazimierskiego i mieszkańcy gminy Opatowiec.

Honorowym gościem był Poseł na Sejm RP Michał Cieślak, który złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia w związku z faktem odzyskania praw miejskich.

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk w swoim pierwszym wystąpieniu przed Radą Miejską przybliżył historię Opatowca i jego lata świetności, jako jednej z najstarszych lokacji w historycznej Małopolsce. Podkreślił, że odzyskanie praw miejskich to sprawiedliwość dziejowa. 

Podziękował Parlamentarzystom Ziemi Świętokrzyskiej, Wojewodzie Świętokrzyskiemu, Radzie Gminy ubiegłej i obecnej kadencji, pracownikom UG, Sołtysom, oraz Mieszkańcom za aktywny ich udział w konsultacjach społecznych. 

Przybyli na Sesję mieszkańcy Opatowca pięknym bukietem kwiatów podziękowali Burmistrzowi za zaangażowanie w proces odzyskania praw miejskich.

Podczas Sesji uchwalono m.in. Statut Miasta i Gminy Opatowiec oraz podjęto uchwałę dotyczącą zmiany nazwy jednostki organizacyjnej: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Uroczysty i historyczny charakter Sesji Rady Miejskiej w Opatowcu uwieczniony został przez media tj. TVP3 i Radio Kielce, Echo Dnia.

Na zakończenie zebrani goście, Radni i Sołtysi wykonali pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Opatowcu.

 

Artykuł w Echo Dnia - Opatowiec świętuje. Pierwsza sesja Rady miejskiej

Artykuł w Radio Kielce - Historyczna sesja rady najmniejszego miasta w Polsce

Relacja w TVP Kielce - 150 lat przerwy. Miejscy radni znowu obradują

Transmisja Sesji Rady Miejskiej w Opatowcu

 


Zdjęć w galerii: 11
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podziękowania dla Pani Marii Cugowskiej-Mączyńskiej

Podziękowania dla Pani Marii Cugowskiej-Mączyńskiej za okazane wyrazy wsparcia na rzecz Gminy Opatowiec, w tym Szkoły Podstawowej...