Wiadomości - Aktualności

Gminny Dzień Strażaka w Rogowie

Dodał: Radek Data: 2022-05-05 11:32:38 (czytane: 1114)

Uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka odbyły się 3 maja 2022 roku w Rogowie.

Uroczystości ku czci św. Floriana rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, celebrowaną przez proboszcza parafii Rogów – ks. Adama Dziadka.

Następnie druhowie strażacy, których prowadził Komendant Gminny OSP dh Tadeusz Nur w paradnym szyku i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Kociny przemaszerowali na plac przy remizie OSP Rogów.  W uroczystościach udział wzięło osiem pocztów sztandarowych z terenu gminy Opatowiec: Rogów, Ksany, Chwalibogowice, Opatowiec, Rzemienowice, Kocina, Krzczonów i Kamienna.

Po krótkich okolicznościowych przemówieniach, w których podkreślano rolę niełatwej służby jaką na rzecz społeczeństwa wykonują strażacy, Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP - Sławomir Kowalczyk wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Kazimierzy Wielkiej – st. kpt. Marcinem Oziębło odebrali defiladę jednostek OSP.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Policji w Kazimierzy Wielkiej - Tomasz Zwolski,, Członek Zarządu Powiatu kazimierskiego - Michał Szczerba oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu – Henryk Kryca.

Serdecznie dziękujemy druhom strażakom z OSP Rogów oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przebieg uroczystości.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 30
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Majowe święta – dlaczego je świętujemy?

Majowe święta to nie tylko czas odpoczynku, przede wszystkim to daty bardzo ważne w historii Polski, o czym staramy się pamiętać...