Wiadomości - Aktualności

Gminny Dzień Babci i Dziadka

Dodał: Bartek Data: 2019-01-28 10:30:40 (czytane: 671)

Podczas uroczystości, która miała miejsce w Instytucji Kultury w Opatowcu w niedzielę 27 stycznia 2019 r. panowała miła, świąteczna atmosfera. Swoje święto przy wspaniałych występach najmłodszych obchodzili Dziadkowie i Babcie.

Uroczystość rozpoczęła się oczywiście od życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków, które w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka złożyła prowadząca uroczystość Beata Adamczyk. Ciepłe słowa do wszystkich zgromadzonych, połączone z życzeniami skierowali również obecni na uroczystości goście: Henryk Kryca – Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu, Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu oraz Tomasz Paluch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzczonowie.

Zgromadzeni podziwiali młodych artystów, którzy przygotowali bardzo bogaty, piękny program artystyczny w klimacie Bożonarodzeniowym.

Występy rozpoczęli podopieczni Pana Radosława Kornasia, biorący udział w zajęciach dodatkowych realizowanych w naszej Instytucji Kultury. Krótki koncert kolęd i pastorałek zaprezentował młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny „Żywioły” oraz grupa wokalna „Żuraweczki”. Dzieci i młodzież uczące się gry na różnych instrumentach także zaprezentowały swoje umiejętności w świątecznym repertuarze.

Piękną Bożonarodzeniową opowieść o narodzeniu Pana Jezusa zaprezentowali przygotowani przez Panią Lucynę Wieczorek i Pana Wiesława Tomala uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu. Zaprezentowane przez nich Jasełka miały bardzo nowatorską formę, dzięki czemu widzowie z zainteresowaniem je oglądali.

Część artystyczną zakończyła grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej z Krzczonowa. Uczestnicy zaprezentowali kilka kolęd i zimowych piosenek, a ponieważ za oknami mamy wciąż biało, idealnie wpasowali się swoim występem w atmosferę pięknego zimowego święta „Dnia Babci i Dziadka”.

Jak co roku podczas tej uroczystości został rozstrzygnięty konkurs „Czytelnik Roku 2018”. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Z każdej kategorii po 3 osoby, które w 2018 r. wypożyczyły z naszej biblioteki  i przeczytały najwięcej książek, zostały wyróżnione i nagrodzone. Zachęcamy do odwiedzania naszej biblioteki, czytania książek oraz udziału w konkursie w bieżącym roku.

Zachęcamy także do korzystania z szerokiej oferty zajęć dodatkowych realizowanych w naszej instytucji.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim młodym artystom. Babciom i Dziadkom, którzy uczestniczyli w uroczystości gratulujemy utalentowanych wnucząt i zapraszamy w przyszłym roku. Za obsługę techniczną dziękujemy Panu Radosławowi Kornasiowi, a za obsługę fotograficzną Pani Agnieszce Pudo.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 76
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podziękowania dla Pani Marii Cugowskiej-Mączyńskiej

Podziękowania dla Pani Marii Cugowskiej-Mączyńskiej za okazane wyrazy wsparcia na rzecz Gminy Opatowiec, w tym Szkoły Podstawowej...