Wiadomości - Aktualności

Gmina Opatowiec współfinansuje przebudowę drogi powiatowej

Dodał: Bartek Data: 2019-11-18 14:23:44 (czytane: 2067)

W dniu 18 listopada 2019 roku w Kazimierzy Wielkiej podpisano umowę na wykonanie przebudowy drogi Powiatowe Ksany - Rzemienowice, tzw. „drogi przez las”.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 0551T relacji Bejsce-Królewice-Rzemienowice od km +7 785 do km + 9 030” realizowane jest przy udziale środków finansowych pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych (50%) i porozumienia pomiędzy Gminą Opatowiec i Starostwem Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej (po 25%).

Umowę z wykonawcą podpisał Starosta Kazimierski Jan Nowak w obecności Wicestarosty Michała Buckiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Bojanowicza, Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka i Przewodniczącego Rady Miejskiej Henryka Krycy.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Dylmex-Inwestycje Spółka Komandytowa ze Staszowa.

Nowa nawierzchnia asfaltowa o łącznej długości 1245 mb. powstanie za kwotę blisko 390 tys. złotych.

Zaangażowanie środków finansowych gminy Opatowiec w wysokości ok. 100 tys. złotych bylo konieczne, by zadanie to mogło być wykonane. Stan faktyczny wspomnianej drogi wymagał tych prac od wielu już lat. Samorząd gminy wesprze samorząd powiatowy na podstawie umowy, którą podpisał (upoważniony przez Radę Miejską) Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec z Zarządem Powiatu Kazimierskiego. 

 IMG_20191118_101014_1.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Azbest - nabór wniosków

Zawiadomienie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie...