Wiadomości - Aktualności

Gaz ziemny popłynie do Gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2019-11-08 13:58:56 (czytane: 807)

Trwają prace polegające na doprowadzeniu gazu sieciowego do Gminy Opatowiec. Do końca 2019 roku powstanie odcinek sieci niskiego ciśnienia na terenie Sołectwa Senisławice.

Prace mogły rozpocząć się na terenie Sołectwa Senisławice - znajdującego się tuż przy granicy z gminą Nowy Korczyn, gdzie Polska Spółka Gazownictwa dysponuje odpowiednią infrastrukturą techniczną. Gazociąg będzie poprowadzony z Winiar Dolnych.

Inwestycja ta jest efektem listu intencyjnego podpisanego pomiędzy Burmistrzem Opatowca -Sławomirem Kowalczykiem, a Radosławem Słoniewskim - Dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Kielcach.

Dotychczasowe starania dotyczące gazyfikacji gminy stają się faktem. To przełomowe wydarzenie w dziejach naszej gminy, zarazem powiatu kazimierskiego, w całości będącego poza strefą zaopatrzenia gazem ziemnym - podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy.

Gazyfikacja Gminy Opatowiec wpisuje się w ramy rządowego „Programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazową Polski w latach 2018-2022". W województwie świętokrzyskim sieć gazowniczą ma dzisiaj nieco ponad 60 procent gmin. Dążymy do tego, by ta inwestycja była zaczątkiem kompleksowego zaopatrzenia w gaz ziemny pozostałego obszaru naszej gminy, a zarazem całego powiatu kazimierskiego. 

Poniżej relacja na okoliczność podpisania w dniu 4 marca 2019 roku listu intencyjnego dot. gazyfikacji naszej gminy

http://ug.opatowiec.pl/-zielone-swiatlo-dla-rozpoczecia-gazyfikacji-gminy-opatowiec,,0,3,1,1008,n.html 

Zdjęć w galerii: 4
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...