Wiadomości - Aktualności

Fundusze na pracownię biologiczną dla szkoły w Opatowcu

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-05-19 12:41:48 (czytane: 2307)

W dniu 17 maja 2017 roku Wójt Gminy Opatowiec - Sławomir Kowalczyk przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Anny Klimaszewskiej-Luty podpisał z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę, dotyczącą projektu pn. " Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Opatowiec".

Celem przedsięwzięcia (skierowanego do młodzieży szkolnej) jest podniesienie świadomości ekologicznej dot. ochrony przyrody i otaczającego nas środowiska.

W ramach projektu planowany jest zakup szeregu przyrządów do badania powietrza atmosferycznego, wody i gleby, plansz, filmów oraz gier edukacyjnych. Z zakupionych pomocy uczniowie będą mogli skorzystać w trakcie zajęć przyrodniczych na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w pracowniach, ale też w czasie wycieczek edukacyjnych i zajęć w plenerze.

Wartość całego projektu to ok. 25 tys. zł, w tym kwota dofinansowania 20 tys. zł. Z nowych pomocy naukowych uczniowie będą mogli już skorzystać we wrześniu br.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na sesję Rady Gminy

Zapraszam na Sesję Rady Gminy Opatowiec, która odbędzie się 25 maja 2017 r. (czwartek) o godz. 12:00 w Domu Kultury w Opatowcu....