Wiadomości - Aktualności

Europejski Tydzień Sportu

Dodał: Bartek Data: 2019-09-25 14:24:56 (czytane: 436)

Europejski Tydzień Sportu to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim. Tegoroczne hasło akcji to: BeActive (Bądź aktywny).

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu do aktywności fizycznej zachęcał uczniów autor i bohater książki „Ciekawość następnego dnia” -  Maciek Hawrylak.  W trakcie spotkania Pan Maciej przedstawił wspaniałą prezentację multimedialną, ukazującą swój niezwykle oryginalny sposób na życie, które jest przepełnione niezliczoną ilością pasjonujących podróży. W czasie swoich rowerowych wypraw i samotnych ekspedycji nasz  gość odwiedził 56 państw, pokonując 230 tysięcy kilometrów.

„Często zdarzało się, że w dzień na suchej drodze upajałem się pięknymi widokami
i rozkoszowałem chwilą, dzień później walczyłem z zimnem, opadami, mgłą i wiatrem. Kształtowało to moją odporność i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji. Poznawałem samego siebie i granice swoich możliwości” – wspominał bohater spotkania.
I dalej ciągnął swoją opowieść: „Siedząc na plecaku w dobrym ochronnym ubraniu, owinięty w folię ratunkową, czekałem, drzemiąc po trochę, aż zacznie świtać.”

Wielkim przeżyciem dla pana Macieja był udział w zawodach triathlonowych: w 1985 roku
o „Wielką Nagrodę Niemiec” oraz w 1987 roku w zawodach rozgrywanych w Alabamie (USA),
w czasie których zdobył tytuł wicemistrza świata w Douppel-Iron Man Triathlon.
Pan Maciej pokonał wówczas 9,2 km wpław, 360 km rowerem i 84 km podwójny bieg maratoński w czasie 24 godzin i 16 minut.

Historia Pana Macieja jest o tyle niezwykła, że po latach podróży wrócił on w rodzinne strony. Kupił jedyny pozostały budynek w Zimnych Wodach (w którym niegdyś znajdowała się szkoła) i uratował wioskę od zapomnienia. Jedynymi jej mieszkańcami jest 4 osobowa rodzina Hawrylaków.

Zdjęć w galerii: 4
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ponad 80 tys zł. na nowoczesne pracownie informatyczne w szkołach naszej gminy

Szkoła Podstawowa w Opatowcu i Szkoła Podstawowa w Krzczonowie otrzymały nowe wyposażenie pracowni informatycznych....