Wiadomości - Aktualności

Dzień Seniora w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-10-30 12:21:45 (czytane: 741)

26 października 2019 r. Seniorzy z terenu gminy Opatowiec obchodzili swoje święto. Były to jubileuszowe X obchody Dnia Seniora, co sprawiło że miały nieco inny charakter.

Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy poświęconą niedawno zmarłemu Członkowi Koła i jednocześnie jego założycielowi - Panu Marianowi Glińskiemu.

Uczestników i zaproszonych gości powitała Pani Henryka Sroga – Przewodnicząca Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opatowcu. Szczególnie serdecznie powitała liczną grupę gości - członków Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” z Olesna.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście w osobach: Henryk Kryca – Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu, Wiesław Rębacz - Przewodniczący kazimierskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Beata Adamczyk – Dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu.

Pan Henryk Kryca, w imieniu nieobecnego na uroczystości Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Pana Sławomira Kowalczyka oraz w swoim własnym, złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Seniorom, a bukiet kwiatów z którym przybył wręczył Przewodniczącej Koła.

Podczas pierwszej, integracyjnej wizyty, nasi goście sprawili miłą niespodziankę i zaprezentowali się na scenie w kabaretowym spektaklu „Czerwony autobus” nawiązującym do czasów PRL-u. Przedstawienie wywołało sporo wspomnień i gromkie salwy śmiechu wśród uczestników. Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania starych szlagierów z tamtych lat.

Pani Henryka Sroga i Pan Wiesław Rębacz za wspaniały występ podziękowali gościom kwiatami.

Spotkanie zakończyła wspólna biesiada.

Wszystkim Seniorom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, długich lat w dobrym zdrowiu, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 27
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2019 roku odbędą się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Opatowcu....