Wiadomości - Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2023-01-25 14:38:25 (czytane: 958)

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 20 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami.

Całą imprezę rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu Tomasz Paluch, który powitał ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk. Pan Burmistrz podkreślił, że takie spotkania są pełne uśmiechów, wzruszeń i radości, ale jednocześnie wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych. Podczas wizyty seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali i trochę więksi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkie występy wzruszały naszych gości. Podczas spotkania dziadkowie mogli przenieść się do ,,Akademii Pana Kleksa", usłyszeć wiele piosenek, które jak wiemy są dobre na wszystko, jak również zobaczyć taniec nowoczesny i ludowy. Wszystkie dzieci zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły, a goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy.

Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi prezentami.

Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Kinga Maj

Zdjęć w galerii: 31