Wiadomości - Aktualności

Dożynki Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej

Dodał: Bartek Data: 2019-08-26 13:09:05 (czytane: 806)

Dnia 25 sierpnia 2019 r. na stadionie miejskim w Kazimierzy Wielkiej odbyły się Dożynki Powiatowe.

Gminę Opatowiec reprezentowało Sołectwo Kamienna z misternie wykonanym wieńcem dożynkowym, barwnie prezentucjąc się na scenie.

Delegację Gminy Opatowiec tworzyli Starostowie Dożynek Gminnych Elżbieta Szabla - Przewodnicząca KGW w Rogowie i Jarosław Szumilas - Sołtys wsi Ksany, mieszkańcy Kamiennej. Władze samorządowe reprezentowali Zastępca Burmistrza Łukasz Marzec, Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kryca i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Domoń.

Wieniec dożynkowy w kształcie kopuły o kolistej podstawie i krzyżujących się u szczytu ramionach zawierający zioła , kwiaty i kłosy zbóż zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kamiennej z Przewodnicząca Anną Nowak pod czujnym okiem Sołtysa Tadeusza Domonia.

Delegacji towarzyszyli Skarbnik Miasta i Gminy Anna Klimaszewska-Luty, Dyrektor Instytucji Kultury Beata Adamczyk i Członek Zarządu Powiatu Michał Szczerba.

W wyniku przeprowadzonego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwycięzcą okazała się gmina Bejsce, która będzie reprezentowała powiat kazimierski na Dożynkach Wojewódzkich w Opatowie.

 


Zdjęć w galerii: 6