Wiadomości - Aktualności

„Rodzinne Świętowanie” w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-06-05 13:22:41 (czytane: 1199)

Z okazji (połączonych) Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, odbywa się w Domu Kultury uroczystość poświęcona tym trzem pięknym świętom. W tym roku organizatorami uroczystości była Samorządowa Instytucja Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Opatowcu.

Z okazji (połączonych) Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, odbywa się w Domu Kultury uroczystość poświęcona tym trzem pięknym świętom. W tym roku organizatorami uroczystości była Samorządowa Instytucja Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Opatowcu.

Rodzinnie, z dużą dawką humoru i mnóstwem niespodzianek świętowaliśmy 2 czerwca 2019 r. z przedszkolakami, zerówką oraz ich rodzicami, nauczycielami, dziadkami oraz przybyłymi gośćmi. Było to więc prawdziwie rodzinne świętowanie.

Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Pan Burmistrz powitał wszystkich zebranych, a następnie złożył najlepsze życzenia dzieciom i ich rodzicom.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili najmłodszym rodzice. Specjalnie na tę okazję przygotowali przepiękny spektakl „Królowa Śniegu”. Baśń w wykonaniu dużej grupy rodziców zachwycała nie tylko piękną scenografią, barwnymi kostiumami i rekwizytami, ale przede wszystkim perfekcyjnym wykonaniem, z ciekawą interpretacją utrzymaną pomimo powagi baśni w dość wesołym klimacie. Baśń „Królowa Śniegu” opowiada o tym co w życiu każdego człowieka jest bardzo ważne, o przyjaźni. Cenny dla widza jest morał płynący z opowieści, który mówi, że należy być wytrwałym w dążeniu do celu, że dobro zawsze zwycięża zło, a prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko.

W rolę reżysera tego pięknego widowiska wcieliła się Pani Katarzyna Szczerba, za co została uhonorowana statuetką „Opatowieckiego Oscara”. Scenografię przygotowała Pani  Anita Woźniak, a przepiękne kostiumy były zasługą rodziców Oddziału Zero oraz Przedszkola.

Tradycje teatralne Opatowca sięgają dwudziestolecia międzywojennego. Mamy nadzieję, że niezwykle udany debiut nowo powstałej grupy teatralnej sprawi, że jeszcze nie raz zobaczymy ich na scenie. Wszystkim wykonawcom i zaangażowanym osobom gratulujemy wspaniałego spektaklu.

Dzieci były zachwycone niespodzianką i z całym swoim urokiem odwdzięczyły się rodzicom. Były piosenki, tańce, wierszyki o tym jak bardzo dzieci kochają swoich rodziców, ale także o tym, że rodzice gdy byli małymi dziećmi nie różnili się od nich, również psocili, bywali niegrzeczni i mieli różne pomysły. Mali artyści udowodnili więc, że nie tylko te cechy odziedziczyli po swoich rodzicach, ale przede wszystkim olbrzymi talent artystyczny, który szlifują pod okiem swoich opiekunów: Ewy Cabaj, Aleksandry Cugowskiej i Katarzyny Szczerby .

Pięknych występów pogratulował zarówno młodym jak i tym starszym artystom Pan Burmistrz, który na ten dzień również przygotował niespodziankę – słodki upominek dla dzieci.

Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 83
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...