Wiadomości - Aktualności

Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-05-29 14:07:34 (czytane: 996)

W dniu 24 maja 2019 roku w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Opatowcu odbyło się posiedzenie Miejsko-Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie zespołu prowadził Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kowalczyk. W spotkaniu wzięli udział: Krzysztof Lipiec – Poseł na Sejm RP,  Marcin Oziębło - Komendant Powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej, Tomasz Kokociński - Komendant WKU w Busku-Zdroju. Uczestniczyli również  radni, sołtysi , prezesi jednostek OSP z terenu gminy, dyrektorzy i kierownicy oraz pracownicy UMiG Opatowiec.

Sytuacja na terenie gminy była bardzo ciężka. W dniach 21-23 maja b.r. zalane były miejscowości: Krzczonów, Kamienna, Rzemienowice, a w pozostałych odnotowano lokalne podtopienia. Niepokojące informacje docierały także z  Kociny, Trębaczowa zaś w Chwalibogowicach i Senisławicach w wyniku wysokiego stanu rzek Wisły i Dunajca istniało ryzyko, że niektórzy mieszkańcy zmuszeni będą do ewakuacji ze swoich domostw.

Podjęto szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa powodziowego na terenie Gminy Opatowiec. Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, zabezpieczono worki i piasek na ewentualność powodzi i podtopień. Służby Państwowej Straży Pożarnej i będące w ich dyspozycji jednostki OSP były w ciągłej gotowości. Wojsko Polskie również zadeklarowało pomoc w przypadku powodzi. Wprowadzony Stały Dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy, który pełniony był całodobowo.

Dnia 25 maja 2019 r. w godzinach wieczornych wizję terenową po zalanych miejscowościach przeprowadziła Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski wraz z Michałem Cieślakiem Posłem na Sejm RP.

Na dzień dzisiejszy sytuacja na terenie Gminy Opatowiec jest opanowana, a odpowiednie służby przystąpiły do szacowania strat.

 DSC_0145_1.jpg

DSC_0148_1.jpg
 DSC_0172_1.jpg

cid_716.jpg
 

 

cid_717_1.jpg

 DSC_0056_1.jpg

DSC_0061_1.jpg 

DSC_0065_1.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...