Wiadomości - Aktualności

Pomoc dla obywateli Ukrainy

Dodał: Radek Data: 2022-06-03 08:00:47 (czytane: 267)

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec informuje, że dary rzeczowe, które zostały zebrane przez mieszkańców Gminy w ramach pomocy dla obywateli Ukrainy, zostały przekazane do centrum logistycznego w Chęcinach, będącego w dyspozycji Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, skąd zostaną rozdysponowane wśród potrzebujących obywateli Ukrainy.

Przekazaliśmy :
•    artykuły spożywcze min.: słodycze, mąkę, makaron, kaszę, cukier, miód, dżem, marmoladę, konserwy mięsne, drobiowe, wieprzowe, pasztet w konserwach, groszek i kukurydzę w konserwach, olej, soki, ryż, zupy chińskie, mleko, serki, herbatę, kawę, kasze dla dzieci, wodę - o łącznej wadze 1385, 62 kg.
•    kosmetyki i chemię gospodarczą m.in.:   pampersy, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki  nawilżane, podpaski, mydełka, żele pod prysznic, płyny do kąpieli, szampony, antyperspiranty, proszki i płyny do prania, płyny do mycia naczyń, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, kremy, smoczki dla dzieci – łącznej wadze  339 kg.
•    środki opatrunkowe -  o łącznej wadze 20,5 kg.
Dary rzeczowe zostały przekazane w dwóch transzach w dniach 11.04.2022 r. oraz 31.05.2022 r. o łącznej wadze 1 745,12 kg.
    Ponadto przekazaliśmy 72 sztuki plecaków szkolnych i turystycznych.

Wszystkim mieszkańcom Gminy Opatowiec dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc .


Jarosław Naporowskiazdj_ukr.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wizyta w partnerskiej gminie Rzeczyca

Gminy Opatowiec i Rzeczyca nawiązały bliższą współpracę w 2015 r. podejmując stosowną uchwałę i podpisując partnerstwo pomiędzy Samorządami...