Wiadomości - Aktualności

Wyróżnienie dla Burmistrza MiG Opatowiec

Dodał: Radek Data: 2022-05-11 15:59:28 (czytane: 471)

Biblioteka -Świat w jednym miejscu, pod takim hasłem odbywa się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. To święto Bibliotekarzy obchodzone każdego roku w dniach 8 – 15 maja, ale także wszystkich miłośników książek.

Podczas Tygodnia Bibliotek, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza oraz Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kielcach, dokonują rozstrzygnięcia konkursów Świętokrzyski Bibliotekarz Roku i Biblioteka Roku, a także wyróżniają Samorządowców, którzy w szczególny sposób zaangażowani są w rozwój czytelnictwa i biblioteki.

Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursu dostrzegła duże zmiany jakie w ostatnich latach zaszły w naszej bibliotece i wyróżniła Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Pana Sławomira Kowalczyka, za zaangażowanie na rzecz rozwoju Bibliotek Publicznych i czytelnictwa na terenie Miasta i Gminy Opatowiec.

Podczas spotkania Bibliotekarzy województwa świętokrzyskiego, które miało miejsce 9 maja 2022 r. w bibliotece wojewódzkiej w Kielcach, Pan Burmistrz, z rąk Dyrektora WBP – Andrzeja Dąbrowskiego oraz Przewodniczącej Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kielcach – Pani Anny Godowskiej, otrzymał pamiątkowy grawerton oraz podziękowanie.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziękujemy, że potrzeby naszych czytelników zawsze spotykają się z dużym zrozumieniem, zarówno ze strony Pana Burmistrza jak i Rady Miasta i Gminy Opatowiec.

Gratulujemy również naszym koleżankom i kolegom wyróżnionym przez Kapitułę.

Tytuł Biblioteki Roku 2021 otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, Świętokrzyskim Bibliotekarzem Roku została Pani Anna Żmudzińska z tamtejszej biblioteki. Wyróżnienie w Konkursie "Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2021" otrzymała Pani Patrycja Karykowska - nauczyciel - bibliotekarz z Biblioteki "U Sowy Poczytajki" w Szkole Podstawowej nr 27 im. K. K. Baczyńskiego w Kielcach. Wyróżnienie w Konkursie "Świętokrzyska Biblioteka Roku 2021" otrzymał Dyrektor MBP w Ostrowcu Świętokrzyskim Pan Paweł Górniak.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 8
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podziękowanie

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk wspólnie z sołtysami uczestniczył w zebraniach wiejskich z mieszkańcami ze wszystkich...