Wiadomości - Aktualności

Sukces Emilii Bugajskiej w konkursie historycznym Wacław Bacharz - Bohater Westerplatte

Dodał: Radek Data: 2022-05-11 15:50:47 (czytane: 386)

Emilia Bugajska - uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu zdobyła wyróżnienie w tematycznym konkursie historycznym pn. „Nasi tam byli – Westerplatte 1939. Żołnierze 2. Dywizji Piechoty Legionów WP w walkach na Westerplatte”.

Konkurs został zorganizowany przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej - Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Kielcach oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Partnerem Konkursu był Społeczny Komitet „Pamiętamy o Westerplatczykach”. Patronat nad Konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Kielcach.

Emilia przygotowała pracę konkursową w kategorii plastycznej pt. „Wacław Bacharz – obrońca Westerplatte”. Stworzyła piękną stronę z albumu poświęconą Wacławowi Bacharzowi – uczestnikowi walk na Westerplatte wywodzącemu się z gminy Opatowiec.

W rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa upamiętniającego zakończenie II wojny światowej w Europie harcerze ze szkoły w Opatowcu udali się na cmentarz parafialny w Rogowie. Tego dnia, przy grobie Wacława Bacharza, uczennica Emilia Bugajska opowiedziała zgromadzonym o zasługach i poświęceniu lokalnego bohatera.

W spotkaniu uczestniczyła także Pani Henryka Sroga – córka ś.p. Wacława Bacharza, która podzieliła się swymi wspomnieniami o bohaterskiej postawie ojca.

Wydarzenie to było ciekawą lekcją, która wzbogaciła wiedzę młodych ludzi na temat historii naszej małej i wielkiej ojczyzny.Zdjęć w galerii: 11
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Podziękowanie

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk wspólnie z sołtysami uczestniczył w zebraniach wiejskich z mieszkańcami ze wszystkich...