Wiadomości - Aktualności

Starostowie Dożynek Gminnych w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2021-08-04 08:41:27 (czytane: 2213)

Starostowie tegorocznych Dożynek Gminnych Pani Anna Porębska i Pan Jarosław Tomal zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Opatowiec dnia 15 sierpnia 2021 r. do Opatowca.

Uroczysta Msza Św. rozpocznie obchody Święta Plonów w naszej gminie, następnie czeka nas przemarsz barwnego korowodu oraz prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nie zabraknie występów artystycznych, stoisk wystawienniczych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Opatowiec i wielu innych atrakcji.
Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę naszych Starostów Dożynkowych:

Anna Porębska – wraz z mężem Jarosławem i dwójką dzieci: Jakubem (12 lat) i Gabrielą (10 lat) zamieszkują w Senisławicach w gminie Opatowiec. Prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 25 hektarów. Specjalizują się w uprawie ziemniaków, zbóż, fasoli i kukurydzy oraz hodowli bydła mięsnego i trzody chlewnej. Przez okres ponad 3 lat Pani Anna pełniła funkcję przewodniczącej KGW. Angażuje się również w organizację uroczystości lokalnych i gminnych. Prywatnie interesuje się kwiatami, uwielbia zwierzęta, lubi jeździć na rowerze oraz gotować.

Jarosław Tomal – absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. Sołtys wsi Chrustowice. Lat 37. Żona Ewelina, dwóch synów: Kuba (8 lat) i Antoś (4 lata). Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 35 hektarów, na których uprawia głównie zboża i kukurydzę. Zajmuje się hodowlą trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Każdą wolną chwilę spędza z rodziną, chętnie uczestniczy w życiu społecznym: członek rady rodziców, członek rady parafialnej. Jest fanem piłki siatkowej, wielokrotnie zdobywał sportowe trofea wraz z kolegami z Mistrzowic i Chrustowic podczas cyklicznych zawodów o puchar Burmistrza.

DSC_0033_1res.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór do Klubu Seniora w Kocinie

...